Σάββατο 12 Απριλίου 2014

Έφυγε για Ευρώπη!!

Ένα βήμα πιο κοντά στην κατάκτηση του ευρωπαϊκού εισιτηρίου βρίσκεται η Γκρόνινγκεν, η οποία επικράτησε 2-1 της Μπρέντα στην 32η αγωνιστική της Eredivisie.

Έφυγε για Ευρώπη!
Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της, αλλά και στην παρουσία της στην πρώτη οκτάδα της βαθμολογίας της Eredivisie έδωσε η Γκρόνινγκεν, η οποία επικράτησε 2-1 της Μπρέντα στην 32η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η Γκρόνιγκεν πήρε ιδιαίτερα αγχωτική νίκη, αφού προηγήθηκε στο 55’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, όμως η Μπρέντα στο 73’ κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του ματς ο Κόστιτς «λύτρωσε» τους γηπεδούχους και τους διατήρησε στην όγδοη θέση της βαθμολογίας, επτά βαθμούς μπροστά απ’ την Τσβόλε που την «κυνηγάει».

Όσον αφορά τη Μπρέντα, μπορεί να έμεινε για τρίτη διαδοχική αγωνιστική στις ήττες, όμως παρέμεινε τέσσερις βαθμούς πάνω απ’ την επικίνδυνη ζώνη.