Δευτέρα 2 Ιουνίου 2014

Στο… σωστό δρόμο οι ΗΠΑ!! (video)

Ένα ακόμη δείγμα πως βαδίζει… σωστά προς το Μουντιάλ 2014 έδειξε σήμερα η εθνική ομάδα των ΗΠΑ σε φιλικό παιχνίδι απέναντι στην Τουρκία στο οποίο νίκησαν 2-1.

Στο… σωστό δρόμο οι ΗΠΑ (video)
Ένα ακόμη δείγμα πως βαδίζει… σωστά προς το Μουντιάλ 2014 έδειξε σήμερα η εθνική ομάδα των ΗΠΑ σε φιλικό παιχνίδι απέναντι στην Τουρκία.

Οι αμερικανοί επικράτησαν 2-1 των γειτόνων μας φτάνοντας στη δεύτερη νίκη τους σε ισάριθμα φιλικά παιχνίδια που έχουν δώσει στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους για το Παγκόσμιο Κύπελλο.

Ο Τζόνσον στο 26ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους αμερικανούς και ο Ντέμπσι έκανε το 2-0 στο 56ο λεπτό.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ινάν με εύστοχο κτύπημα πέναλτι στα τελευταία λεπτά.

Οι ΗΠΑ έχουν κληρωθεί στον 7ο όμιλο μαζί με: Πορτογαλία, Γερμανία και Γκάνα.

ΗΠΑ (Κλίνσμαν): Χάουαρντ, Τζόνσον, Κάμερον, Τσάντλερ, Μπέσλερ, Τζόουνς, Μπράντλεϊ, Ντέιβις, Ζούσι, Ντέμπσι, Αλτιντορ.

Πηγή: sport-fm.gr