Παρασκευή 26 Σεπτεμβρίου 2014

Άλωσε το «Ολίμπικο» η Ουντινέζε!! (video)

Με «φύλακα άγγελο» τον Καρνέζη και βασικό τον Κονέ η Ουντινέζε συνέχισε με κεκτημένη ταχύτητα στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Στραματσιόνι «δραπέτευσε» από την έδρα της Λάτσιο, 1-0, πιάνοντας 3άδα!

Άλωσε το «Ολίμπικο» η Ουντινέζε (video)

Oι φιλοξενούμενοι με βασικούς τους Ορέστη Καρνέζη και Παναγιώτη Κονέ πήραν ακόμη ένα σημαντικό τρίποντο (μετά από τη Νάπολι) χάρη στο τέρμα του Σιρίλ Τερό από το 26ο λεπτό, έπειτα από γρήγορη αντεπίθεση. Παρότι οι «λατσιάλι» ήταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο δεν κατάφεραν να βρουν το πολυπόθητο γκολ και με τον διεθνή τερματοφύλακα να βρίσκεται σε εξαιρετική μέρα δεν μπόρεσαν να αποφύγουν την πρώτη τους εντός έδρας ήττα στο πρωτάθλημα.

Έτσι, η Ουντινέζε σκαρφάλωσε στην 3η θέση με 9 βαθμούς (τρεις λιγότερους από την κορυφή), ενώ οι Ρωμαίοι έμειναν στην 14η με μόλις 3 βαθμούς στο σακούλι.