Σάββατο 4 Οκτωβρίου 2014

Η μία φόρτσαρε, η άλλη… άργησε!!

Η Κορτράικ μπήκε δυνατά και η Σαρλερουά άργησε να αντιδράσει -παρότι έπαιξε με παίκτη παραπάνω απ’ το 54’-με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν τελικά 2-0 στην 10η αγωνιστική της Jupiler League.

Η μία φόρτσαρε, η άλλη… άργησε
Δεν κατάφερε να «κλέψει» βαθμούς η Κορτράικ στο γήπεδο της απ’ τη Σαρλερουά, που προηγήθηκε νωρίς και παρότι έπαιξε με δέκα παίκτες απ’ το 54’, επικράτησε 2-0 στην δέκατη αγωνιστική της Jupiler League.

Ο Σαντινί έδωσε τα ηνία του στορ στην Κορτράικ στο 13’, ενώ τρία λεπτά αργότερα η ασυνεννοησία στην άμυνα των γηπεδούχων οδήγησε σε αυτογκόλ του Ντιούεστ.

Η Σαρλερουά προσπάθησε να αντιδράσει στο δεύτερο ημίχρονο, πιέζοντας ασφυκτικά, όμως ούτε μετά την αποβολή του Παύλοβιτς στο 54’ κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Έτσι έμεινε στην 12η θέση της βαθμολογίας με πέντε ήττες, δύο ισοπαλίες και τρεις νίκες στα μέχρι τώρα ματς.

Από την άλλη, η Κορτράικ πήρε σπουδαίο «διπλό» που την ανέβασε στην έβδομη θέση της βαθμολογίας.