Τετάρτη 19 Νοεμβρίου 2014

«Διπλό» της Ρωσίας με άρωμα Εθνικής και... ΑΕΚ!!

Η Ρωσία νίκησε με 2-1 την αντίπαλο της Εθνικής στα προκριματικά του Euro 2016, Ουγγαρία, σε φιλικό και το ματς «άναψε» προς το τέλος, χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Ν. Νίκολiτς, που τσεκάρει η ΑΕΚ.

«Διπλό» της Ρωσίας με άρωμα Εθνικής και... ΑΕΚ
Επιστροφή στις νίκες για τη Ρωσία, μετά από τρεις αποτυχίες, καθώς νίκησε με 2-1 την Ουγγαρία στη Βουδαπέστη σε φιλική αναμέτρηση. Η ομάδα του Φάμπιο Καπέλο μετρούσε δύο (συνεχόμενες) ισοπαλίες (Σουηδία εκτός, Μολδαβία εντός) και μια ήττα στην Αυστρία στα τελευταία της τρία ματς για τα προκριματικά του Euro 2016

Το σκορ άνοιξε ο Ιγκνασέβιτς στο 49’ και ο Κερζακόφ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 80ο λεπτό. Τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε σκόραρε για τους γηπεδούχους ο Νεμάνια Νίκολιτς (παίζει στην Βιντεότον), για τον οποίο είχε κάνει πρόσφατα ταξίδι ο τεχνικός διευθυντής της ΑΕΚ, Μπράνκο Μιλοβάνοβιτς, ώστε να τον δει από κοντά.