Τετάρτη 19 Νοεμβρίου 2014

Με τον… αέρα των επίσημων η Ρουμανία!!

Έχοντας τον Ρατς βασικό, τον Κεσερού σε κέφια και τον… αέρα από τα επίσημα ματς η Ρουμανία νίκησε 2-0 την Δανία σε φιλικό στο Βουκουρέστι.

Με τον… αέρα των επίσημων η Ρουμανία!
Έχοντας πάρει… αέρα από τα θετικά αποτελέσματα που έχει στα επίσημα παιχνίδια των προκριματικών του Euro 2016 η Ρουμανία δεν δυσκολεύτηκε να πανηγυρίσει άλλη μια νίκη… Αυτή τη φορά στο φιλικό παιχνίδι με την Δανία με το 90λεπτό να ολοκληρώνεται με το υπέρ της 2-0.

Η Ρουμανία έχοντας βασικό τον Ρατς, κατάφεραν να «καθαρίσουν» το παιχνίδι μέσα σε λίγα λεπτά και μάλιστα με τον ίδιο παίκτη.

Στο 53ο λεπτό ο Κεσερού άνοιξε το σκορ και λίγο αργότερα στο 59ο λεπτό ο ίδιος έκανε το 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Ο Άνχελ Ιορντανέσκου έδωσε ευκαιρίες σε παίκτες καθώς στο παιχνίδι αγωνίστηκαν όλο το 90λεπτό μόνο πέντε παίκτες ανάμεσά τους και ο Ρατς του «Δικεφάλου του Βορρά»*Πηγή: sport-fm.gr*