Τρίτη 11 Νοεμβρίου 2014

Στο «ρετιρέ» ο Απόλλωνας!! (video)

Στην κορυφή του νοτίου ομίλου -μαζί με την ΑΕΚ- φιγουράρει ο Απόλλων Σμύρνης που σημείωσε νέα νίκη, αυτή τη φορά επικρατώντας 2-0 του μαχητικού Αλίμου!

Στο «ρετιρέ» ο Απόλλωνας! (video)
Ασταμάτητος συνεχίζει ο Απόλλων Σμύρνης την προσπάθειά του να επανέλθει στα «σαλόνια» του ελληνικού ποδοσφαίρου!

Η «ελαφρά ταξιαρχία» αν και τα βρήκε σκούρα στο πρώτο μέρος, στην επανάληψη σκόραρε δις και έκαμψε την αντίσταση του μαχητικού Αλίμου με σκορ 2-0! Ένα αποτέλεσμα που τον ανέβασε στην κορυφή με 12 βαθμούς, έπειτα από πέντε αγωνιστικής, παρέα με την ΑΕΚ (που έχει ήδη κάνει το ρεπό της βέβαια).

Στη Ριζούπολη, οι νεοφώτιστοι είχαν μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν στην εκπνοή του 45λεπτου, αλλά ο Ιωάννου έχασε πέναλτι! Και πέντε λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης ο Φαρινόλα βρήκε δίχτυα, παίρνοντας το… ριμπάουντ μετά από ασθενή απόκρουση.

Και στο 75’ ήρθε ο Κυβελίδης -είχε μπει σαν αλλαγή- να κλειδώσει μια και καλή τη νίκη των γηπεδούχων, με τους νεοφώτιστους να μην μπορούν ούτε το γκολ της τιμής να πετύχουν (έχοντας δοκάρι στο 84’ με τον Δωροβίνη).