Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου 2014

«Καθάρισε» ο Σαντινί στο τέλος!!

Τους τρεις βαθμούς της νίκης πήρε η Κόρτραϊκ στο τοπικό ντέρμπι με τη Λόκερεν, καθώς επικράτησε με 2-1 στο τελευταίο παιχνίδι της 20ης αγωνιστικής του βελγικού πρωταθλήματος.

«Καθάρισε» ο Σαντινί στο τέλος
Νικήτρια στο ντέρμπι της Φλάνδρας αναδείχθηκε η Κόρτραϊκ, καθώς επιβλήθηκε της Λόκερεν με 2-1 στο ματς που έριξε την αυλαία στην 20η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Στο 15’ ο Όβερμεϊρε έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους με 1-0, ωστόσο η χαρά τους δεν κράτησε πολύ, καθώς δυο λεπτά αργότερα ο Σαντινί ισοφάρισε.

Και ενώ διαφαινόταν πως οι δυο ομάδες θα μοιραστούν από ένα βαθμό, ο Σαντινί είχε άλλη γνώμη, καθώς πέντε λεπτά πριν τη λήξη διαμόρφωσε το τελικό 2-1 δίνοντας το πολύτιμο «τρίποντο» στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι με τη νίκη αυτή έφτασαν στην τρίτη θέση με 34 βαθμούς.