Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου 2014

«Σούπα» το ντέρμπι!!

Γκολ και θέαμα έμειναν μακριά από το «Καυτανζόγλειο» στο ντέρμπι της Football League. Ηρακλής και Λαμία κόλλησαν στο 0-0, όμως τουλάχιστον διατήρησαν το αήττητο σερί τους στο πρωτάθλημα.

«Σούπα» το ντέρμπι
Από κοντά συνεχίζουν Ηρακλής και Λαμία. Το μεταξύ τους ντέρμπι στο «Καυτανζόγλειο» έμεινε στο 0-0, με τις δύο ομάδες να διατηρούν το αήττητο σερί τους, έπειτα από το πέρασμα 10 αγωνιστικών στον Βόρειο Όμιλο της Football League.

Ο «Γηραιός» αν και είχε μια ελαφρά υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφερε να δημιουργήσει την μεγάλη ευκαιρία μπροστά στα καρέ της ομάδας της Φθιώτιδας. Στο δεύτερο 45λεπτο και όσο κυλούσε ο χρόνος, οι δύο προπονητές οδήγησαν το ματς σε συντηρητικό τέμπο με αποτέλεσμα καμία απ’ τις δύο ομάδες να μην καταφέρει να βρει δίχτυα.

Στο φινάλε οι γηπεδούχοι προσπάθησαν και πάλι να πιέσουν κάπως, όμως η Λαμία, παρότι έμεινε και με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βασιλόγιαννη στο 90+3’, άντεξε και το 0-0 δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.