Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου 2014

Επέστρεψε απ’ την… κόλαση η Ίντερ!!

Η Ίντερ έβγαλε μεγάλα ψυχικά αποθέματα στο ματς με τη Λάτσιο, καθώς ήταν με δύο τέρματα πίσω μέχρι το 66’, αλλά ισοφάρισε (2-2) και διεκδίκησε τη νίκη στο τελευταίο δεκάλεπτο, όμως δεν τα κατάφερε.

Επέστρεψε απ’ την… κόλαση η Ίντερ (video)
Κακή στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, εντυπωσιακή προς το φινάλε της. Η Ίντερ ήταν αποκαρδιωτική σχεδόν για μια αγωνιστική ώρα στο παιχνίδι με τη Λάτσιο, αλλά στο τέλος κέρδισε τις εντυπώσεις, επιστρέφοντας μέσα σε ένα τέταρτο από την κόλαση. Οι φιλοξενούμενοι ήταν προηγούνταν με 2-0 μέχρι το 66’, χάρη σε δύο γκολ του Φελίπε Άντερσον.

Ο Βραζιλιάνος «πάγωσε» το «Τζουζέπε Μεάτσα» μόλις στο 2’, εκτελώντας τον Χαντάνοβιτς, ύστερα από σέντρα του Ράντου και ζευγάρωσε τα τέρματα του στο 37ο λεπτό, κάνοντας πολύ ωραία προσπάθεια. Ο Κόβατσιτς μείωσε, πετυχαίνοντας ένα πανέμορφο τέρμα με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή. Στο 80’ ο Παλάσιο ισοφάρισε από κοντινή απόσταση, εκμεταλλευόμενος το στρώσιμο του Ντ' Αμπρόζιο που ήταν «πάρε-βάλε».

Αν έφευγαν με το τρίποντο οι «λατσιάλοι» θα ήταν μόνοι πρώτοι στην τρίτη θέση, ενώ τώρα ισοβαθμούν με τη Νάπολι, που επικράτησε 2-0 της Πάρμα την Πέμπτη, αλλά και τη Σαμπντόρια, που ήρθε 2-2 με την Ουντινέζε στην έδρα της. Η ομάδα του Ρομπέρτο Μαντσίνι είναι στην ενδέκατη θέση, απέχοντας 18 βαθμούς από την κορυφή, που βρίσκεται η Γιουβέντους και 9 από τη ζώνη του υποβιβασμού.