Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου 2014

Προελαύνει η Μπριζ!!

Στην κορυφή του βελγικού πρωταθλήματος δεσπόζει η Κλαμπ Μπριζ, καθώς επιβλήθηκε της Γκενκ με 4-1 και κράτησε διαφορά ασφαλείας από την Άντερλεχτ.

Προελαύνει η Μπριζ!
Σε απόσταση τεσσάρων βαθμών από τη δεύτερη Άντερλεχτ παρέμεινε η Κλαμπ Μπριζ μετά την τρίτη σερί νίκη της με 3-1 αυτή τη φορά επί της Γκενκ για την 20η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Στο 42’ η Γκενκ με τον Μπόγιο πήρε το προβάδισμα στο σκορ, το οποίο όμως δεν το κράτησε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, καθώς ο Ντουάρτε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έφερε το ματς στα ίσα.

Στο δεύτερο οι παίκτες του Μισέλ Πρεντόμ μπήκαν αποφασισμένοι για να πάρουν τους τρεις βαθμούς και ο Βόρμερ στο 55’ έβαλε σε θέση οδηγού την Κλαμπ Μπριζ. Στο 72’ ο Ρεφαέλοβ σημείωσε το 3-1, ενώ τρία λεπτά πριν την ολοκλήρωση του ενενηνταλέπτου, ο Ιζκιέρντο διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Με αυτόν τον τρόπο η Κλαμπ Μπριζ έφτασε τους 41 βαθμούς και συνεχίζει σε απόσταση ασφαλείας από τη δεύτερη Άντερλεχτ που έχει 37, ενώ η Γκενκ με τους 32 διατηρήθηκε στην τρίτη θέση της κατάταξης.