Κυριακή 25 Ιανουαρίου 2015

Γουότφορντ χωρίς… έλεος, μεγάλο «διπλό» η Μπρέντφορντ!!

Η Γουότφορντ σκόραρε επτά φορές στο δεύτερο ημίχρονο και… διέλυσε με το εμφατικό 7-2 την ουραγό Μπλάκπουλ, την ώρα που η Μπρέντφορντ έφευγε με σπουδαίο «τρίποντο» (2-1) από το «Κάροου Ρόουντ» και την αναμέτρηση με τη Νόριτς.
Το… κουτσουρεμένο σημερινό πρόγραμμα της 27ης αγωνιστικής της Τσάμπιονσιπ περιελάμβανε μόλις τέσσερα παιχνίδια.
Από αυτά ξεχώρισε το εντυπωσιακό 7-2 της Γουότφορντ επί της Μπλάκπουλ, σε ένα ματς που οι φιλοξενούμενοι έκαναν το… λάθος να προηγηθούν 2-0 στο ημίχρονο. Η ομάδα του Γιοκάνοβιτς επέστρεψε μεταμορφωμένη από τα αποδυτήρια και με πρωταγωνιστή τον Ιγκάλο (4 γκολ), έκανε… πλάκα στη αντίπαλό της στο δεύτερο μέρος και έμεινε μόνη στην 6η θέση του πίνακα με 47 βαθμούς.
Ακόμα πιο ψηλά και συγκεκριμένα στην 4η θέση και το -2 πλέον από την κορυφή βρίσκεται η Μπρέντφορντ. Το συγκρότημα του Γουόρμπαρτον πέρασε νικηφόρα από το «Κάροου Ρόουντ» και την αναμέτρηση με τη Νόριτς, με το τείκό 2-1 να φέρνει τις «μέλισσες» στους 49 πόντους.
Στα άλλα δύο ματς, Γουλβς και Τσάρλτον έμειναν στο 0-0, ενώ η Γουίγκαν γνώρισε την εντός έδρας ήττα (0-1) από την Χάντερσφιλντ και παραμένει σε εξαιρετικά δύσκολη θέση (23η και στο -5 από τη σωτηρία).
Η 27η «στροφή» της Τσάμπιονσιπ ολοκληρώνεται την ερχόμενη Τρίτη (27/1) με τα υπόλοιπα τέσσερα παιχνίδια.