Κυριακή 25 Ιανουαρίου 2015

Έγιναν… μαλλιά κουβάρια!

Τη νίκη που θα του έδινε σαφές προβάδισμα πρόκρισης έχασε μέσα από τα χέρια του το Μάλι, καθώς ο Γκραντέλ κράτησε όρθια 1-1 την Ακτή Ελεφαντοστού.

Έγιναν… μαλλιά κουβάρια
Όλα ανοιχτά στον 4ο όμιλο του Κυπέλλου Εθνών, έπειτα από το 1-1 ανάμεσα σε Ακτή Ελεφαντοστού και Μάλι για την 2η αγωνιστική.

Η βαθμολογία στον 4ο ομίλο:
1. Ακτή Ελεφαντοστού 2
2. Μάλι 2
3. Καμερούν 1
4. Γουϊνέα 1

Η ομάδα του Κάσπερτσακ άνοιξε το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με τον Σακό και παρά την πίεση που δέχτηκε κρατούσε μέχρι τα τελευταία λεπτά την «χρυσή» νίκη. Τελικά, οι Ιβοριανοί έμειναν ζωντανοί με γκολ του Γκραντέλ. Με την είσοδό του στο ματς, ο επιθετικός της Μαρσέιγ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα χαρίζοντας τον βαθμό στην ομάδα του.

Έτσι, χωρίς να έχει γίνει το ματς ανάμεσα στην Γουϊνέα και το Καμερούν, οι δύο ομάδες έχουν ελπίδες πρόκρισης την τελευταία αγωνιστική. Ελαφρύ προβάδισμα πάντως φαίνεται πως έχει το Μάλι που αντιμετωπίζει την Γουϊνέα.*Πηγή: sport-fm.gr*