Κυριακή 25 Ιανουαρίου 2015

«Πλήρωσε» το γκολ!!

Τι ήθελε να προηγηθεί; Η Ζούλτε Βάρεγκεμ πήρε τα ηνία στο σκορ, όμως η αποβολή του Ζιμπέρτ και το… μένος της Βέστερλο, την προσγείωσαν (3-1) στην 23η αγωνιστική της Jupiler League.

«Πλήρωσε» το γκολ
Αναρριχήθηκε στη βαθμολογία η Βέστερλο με μεγάλη ανατροπή επί της Ζούλτε Βάρεγκεμ με 3-1 στην 23η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Η Ζούλτε ήταν αυτή που προηγήθηκε στο 45’ με τον Κορδάδο, όμως η αποβολή του Ζιμπέρτ στο 56΄με δεύτερη κίτρινη κάρτα έφερε τα πάνω κάτω στο ματς.

Δύο γκολ του Ντιανιέ σε δύο λεπτά (70’, 71’) έδωσαν το προβάδισμα στη Βέστερλο, ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Σουτέρντεν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με το τρίποντο η Βέστερλο ανέβηκε ενδέκατη θέση της βαθμολογίας με 27 βαθμούς, ενώ η Ζούλτε Βάρεγκεμ έχασε σπουδαία ευκαιρία να πλησιάσει την εξάδα μένοντας στην ένατη θέση με 28 βαθμούς.