Κυριακή 25 Ιανουαρίου 2015

Άντεξε η Μάλαγα!!

«Διά πυρός και σιδήρου» πέρασε από την έδρα της Ανδόρρας η Ουνικάχα Μάλαγα, καθώς χρειάστηκε ένα σερί 4-0 στο τελευταίο λεπτό, για να πάρει τη νίκη με 77-74!

Άντεξε η Μάλαγα!
«Μίλησε» στο τέλος η Ουνικάχα! Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ (74-73), περίπου ένα λεπτό πριν το τέλος, η Μάλαγα έκανε ένα σερί 4-0 και πήρε τη νίκη (77-74) στην έδρα της Μανρέσα, για τη 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Κορυφαίοι –και καθοριστικοί στο τέλος- για την αντίπαλο του Ολυμπιακού στο TOP 16 της Ευρωλίγκας ήταν οι Τούλσον και Τόμας με 17 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ μόλις 1 πόντο είχε ο Κώστας Βασιλειάδης. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Ιβάνοφ με 12 πόντους, με τον Γιώργο Μπόγρη να είχε 6 πόντυς και 2 ριμπάουντ σε 15:56’’ λεπτά συμμετοχής.

Στο άλλο ματς, η Μανρέσα έδειξε… σφυγμούς επικρατώντας της Ομπραντόιρο με 78-59. Για τους νικητές ο Δημήτρης Χαριτόπουλος ήταν άποντος, ενώ για τους ηττημένους ο Χάρης Γιαννόπουλος είχε 4 πόντους.