Κυριακή 25 Ιανουαρίου 2015

Σε καλό… φεγγάρι η Μονπελιέ!!

Σε… υγιεινό περίπατο μετέτρεψε το ματς με τη Ναντ η Μονπελιέ, καθώς τη συνέτριψε με 4-0. Σημαντική νίκη για την Γκινγκάμπ, η οποία επικράτησε 3-2 της Λοριάν, ενώ στο 0-0 έμειναν Μπαστιά και Μπορντό.

Σε καλό… φεγγάρι η Μονπελιέ
Την τρίτη σερί της νίκη πανηγύρισε η Μονπελιέ, η οποία συνέτριψε με 4-0 τη Ναντ. Στα άλλα ματς που διεξάγονταν την ίδια ώρα για την 22η αγωνιστική της Ligue 1, η Γκινγκάμπ επικράτησε 3-2 της Λοριάν, ενώ η Μπαστιά αν και έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 62’ πήρε το βαθμό (0-0) κόντρα στην Μπορντό.

Στο πρώτο ημίχρονο η Μονπελιέ αρκέστηκε στο γκολ του Λασνέ από το 8’, με την… καταιγίδα των γηπεδούχων να έρχεται στο δεύτερο ημίχρονο με τους Μπεριγκό (57’), Μουνιέ (78’) και Μπάριος (82’).

Προηγούμενη έκλεισε το πρώτο ημίχρονο και η Γκινγκάμπ χάρη σε γκολ του Μποβού στο 19ο λεπτό. Ο Μαντάν έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του στο 69’, όμως ο Ζανό «αναπτέρωσε» τις ελπίδες της Λοριάν, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 72’.

Παρ’ όλα αυτά, οι γηπεδούχοι «απάντησαν» ύστερα από τέσσερα λεπτά, καθώς ο Μποβού δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα (76’), με τον Λεβέκ να διαμορφώνει το τελικό 3-2 με αυτογκόλ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.