Τρίτη 17 Φεβρουαρίου 2015

«Ξέσπασε» στο τέλος ο Ερ. Αστέρας!

Χάρη σε ένα καταιγιστικό τέταρτο δεκάλεπτο, ο Ερυθρός Αστέρας επέστρεψε στις νίκες στην Αδριατική Λίγκα, επικρατώντας με 78-63 της Τσεντεβίτα, στο ματς που έκλεισε την 22η αγωνιστική.

«Ξέσπασε» στο τέλος ο Ερ. Αστέρας
Αν και τα βρήκε «σκούρα» από την Τσεντεβίτα, ο Ερυθρός Αστέρας κάνοντας ένα επιμέρους σκορ 19-5 στο τέταρτο δεκάλεπτο, νίκησε με 78-63, στην αναμέτρηση με την οποία έκλεισε η 22η αγωνιστική της Αδριατικής Λίγκας.

Τέσσερις παίκτες των «ερυθρόλευκων» τελείωσαν το ματς με διψήφιο αριθμό πόντων, με τον Μίτροβιτς να ήταν πρώτος σκόρερ με 14, τον Τζένκινς να προσθέτει 11 και τους Κάλινιτς και Μαριάνοβιτς να είχαν από 10 πόντους ο καθένας.

Μάλιστα, ο αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο TOP 16 της Ευρωλίγκας με τη νίκη αυτή έφτασε στο 21-1 και έτσι «κλείδωσε» την πρώτη θέση της κανονικής περιόδου. *Πηγή: sport-fm.gr*