Κυριακή 1 Μαρτίου 2015

Ο Πιάτι βρήκε στόχο!!

Οι άλλοι σημάδευαν στα… πουλιά! Ο Πιάτι όχι! Ο Αργεντινός το έκανε δύο φορές και έδωσε τη νίκη 2-0 στη Βαλένθια απέναντι στη Σοσιεδάδ.

Ο Πιάτι βρήκε στόχο!
Ευκαιρίες πολλές… Εύστοχες όμως μόνο από έναν ποδοσφαιριστή της, τον Πιάτι!

Ο Αργεντικός βρήκε τον στόχο δύο φορές σε διάστημα λίγων λεπτών και έτσι έδωσε απλόχερα στη Βαλένθια την νίκη 2-0 στο παιχνίδι της απέναντι στη Σοσιεδάδ το οποίο άνοιξε την αυλαία στο κυριακάτικο πρόγραμμα της Πριμέρα Ντιβισιόν.

Οι «νυχτερίδες» ήταν καταιγιστικές από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης στο Μεστάγια. Δημιουργούσαν με ευκολία ευκαιρίες για γκολ στην εστία των Βάσκων αλλά κανείς από τους παίκτες που βρέθηκαν σε πλεονεκτική θέση δεν μπόρεσαν να στοχεύσουν σωστά.

Αυτό το έκανε ο Πιάτι στο 53ο και στο 56ο λεπτό και «καθάρισε» το ματς για την ομάδα του Λεβάντε.

Με τη νίκη αυτή η Βαλένθια… πιάνει στους 53 βαθμούς την Ατλέτικο Μαδρίτης στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι ροχιμπλάνκος σήμερα αντιμετωπίζουν την Σεβίλλη εκτός έδρας σε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι.