Κυριακή 15 Μαρτίου 2015

Νίκη παραμονής για Κιέβο!

Η Κιέβο νίκησε 2-0 την Τζένοα στη «Μαράσι» για την 27η αγωνιστική της Serie A και απέκτησε διαφορά ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη. Σαρωτική η Σασουάλο, 4-1 την Πάρμα.

Νίκη παραμονής για Κιέβο
Τρίποντο «χρυσάφι» στην προσπάθεια που κάνει για να διασφαλίσει νωρίς-νωρίς την παραμονή της στην Serie A πήρε η Κιέβο, που επικράτησε 2-0 στην έδρα της Τζένοα με σκόρερ τον Παλόσκι στο δεύτερο ημίχρονο. Έτσι η ομάδα της Βερόνα, αποσπάστηκε οκτώ βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη και την 18η Κάλιαρι.

Στα άλλα παιχνίδια της μεσημεριανής ζώνης, η Σασουόλο επικράτησε εύκολα με σκορ 4-1 της Πάρμα που είχε ισοφαρίσει προσωρινά με γκολ του πρώην παίκτη του ΠΑΣ Γιάννινα, Λίλα. Στο «Μπέργκαμο», Αταλάντα και Ουντινέζε ήρθαν ισόπαλες χωρίς τέρματα, με τους γηπεδούχους να παίζουν με δέκα παίκτες από το 76ο λεπτό, λόγω αποβολής του Καρμόνα με απευθείας κόκκινη κάρτα.