Κυριακή 15 Μαρτίου 2015

«Έμφραγμα» στις καθυστερήσεις!!

Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι η Κάλιαρι, καθώς αν και κρατούσε τη νίκη επί της Έμπολι στα χέρια της, αλλά ισοφαρίστηκε (1-1) στις καθυστερήσεις, συνεχίζοντας το σερί μη νικηφόρων αποτελεσμάτων.

«Έμφραγμα» στις καθυστερήσεις
Ούτε τώρα η Κάλιαρι. Η ομάδα του Ζντένεκ Ζέμαν βρέθηκε πολύ κοντά στη νίκη επί της Έμπολι, αλλά την πάτησε στο φινάλε, δεχόμενη γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και έχασε την πλέον κινδυνεύει να χάσει την επαφή με την Αταλάντα και να… εδραιωθεί στην επικίνδυνη ζώνη. Το σκορ άνοιξε ο Πέδρο στο 20’ και ο Βεσίνο στο 90+3’ χάρισε τον πόντο στην ομάδα του.

Αήττητοι για έβδομο συνεχόμενο ματς, μετρώντας δύο νίκες και πέντε ισοπαλίες παρέμειναν οι φιλοξενούμενοι, ενώ οι γηπεδούχοι έχουν έξι σερί παιχνίδια μη νικηφόρων αποτελεσμάτων (έξι ήττες, μια ισοπαλία).