Κυριακή 15 Μαρτίου 2015

«Λύτρωση» με Μοράτα!!

Η Γιουβέντους έφθασε σε δύσκολη νίκη (1-0) επί της Παλέρμο και παρέμεινε διψήφια η διαφορά βαθμών από τη δεύτερη θέση. Ωραίο γκολ από τον Μοράτα, που καθάρισε παραμονές τη ρεβάνς με την Ντόρτμουντ.

«Λύτρωση» με Μοράτα
Μοράτα για τα δύσκολα… Η Γιουβέντους ζορίστηκε στη Σικελία, όπου χρειάστηκε να φθάσει στο 70ο λεπτό για να μπει το νερό στ’ αυλάκι στην αναμέτρηση με την Παλέρμο και να πάρει ακόμη ένα «τρίποντο» στη φετινή Serie A. «Χρυσή» αλλαγή ο Μοράτα, που μπήκε στο 60’ στην αναμέτρηση και δέκα λεπτά αργότερα σημείωσε ένα πανέμορφο τέρμα με το αριστερό.

Τους 64 βαθμούς έφθασαν οι «μπιανκονέρι» έναντι 50 της Ρόμα, που έχει τέσσερις συνεχόμενες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα και παίζει τη Δευτέρα με τη Σαμπντόρια.

Πλέον, η προσοχή στρέφεται στο ματς της Τετάρτης με την Ντόρτμουντ για τους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ στη ρεβάνς του 2-1 στο Τορίνο. Οι γηπεδούχοι είναι στη μέση της βαθμολογίας και προερχόντουσαν από δύο «λευκές» ισοπαλίες στο πρωτάθλημα.