Κυριακή 10 Μαΐου 2015

Ισόπαλο το ιταλικό ντέρμπι!

Χωρίς νικητή (2-2) έληξε το ντέρμπι Κιέβο-Ελλάς Βερόνα για την 35η αγωνιστική της Serie A. Έπαιξαν οι δύο από τους τέσσερις Έλληνες.

Ισόπαλο το ιταλικό ντέρμπι
Από έναν βαθμό πήραν Κιέβο και Ελλάς Βερόνα στο τοπικό ντέρμπι για την 35η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος, με τις δύο ομάδες να κολλάνε στο 2-2 που είχε διαμορφωθεί από το πρώτο ημίχρονο. Οπότε, αμφότερες παρέμειναν λίγο κάτω από τη μέση της βαθμολογίας, αλλά δεν υπάρχει κίνδυνος υποβιβασμού.

Το σκορ άνοιξε ο Παλόσκι στο 9’ και απάντησε ο Γκόμες στο 20’ και έξι λεπτά αργότερα έγινε η ανατροπή με τον Λούκα Τόνι που είναι «καυτός» τον τελευταίο καιρό να κάνει το 1-2. Ωστόσο, ο Πελισιέ ισοφάρισε στο 40’ με πέναλτι.

Αγωνίστηκαν σε ολόκληρο το παιχνίδι οι Μόρας-Ταχτσίδης από πλευράς φιλοξενούμενων, ενώ ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος ήταν στον πάγκο, όπως και ο Φετφατζίδης για τους γηπεδούχους.