Κυριακή 10 Μαΐου 2015

Περιμένει «δώρα» πλέον!!

Στην τέταρτη θέση -που οδηγεί στο Europa League- και στο +3 από τη Μαρσέιγ ανέβηκε η Σεντ Ετιέν, η οποία συνέτριψε 5-0 τη Νις, για την 36η αγωνιστική της Ligue 1.

Περιμένει «δώρα» πλέον
Σε… τροχιά Ευρώπης η Σεντ Ετιέν! Οι «στεφανουά» έκαναν… περίπατο (5-0) με τη Νις, με αποτέλεσμα να ανέβουν στην τέταρτη θέση και στο +3 από τη Μαρσέιγ, η οποία έχει ματς λιγότερο.

Ήδη από το πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» την αναμέτρηση, πηγαίνοντας προηγούμενοι 2-0 στα αποδυτήρια με τα γκολ των Περέν (25’) και Κλεμάν (40’).

Με τον ίδιο ρυθμό συνέχισε η Σεντ Ετιέν και στο δεύτερο μέρος, με τον Ερντίνγκ να ανεβάζει κι άλλο το δείκτη του σκορ (62’), με τον Γκραντέλ να κάνει 4-0 στο 84’ και τον Μονέ-Πακέ να διαμορφώνει το τελικό 5-0, τέσσερα λεπτά αργότερα (88’).