Τρίτη 1 Νοεμβρίου 2011

Με το δεξί ο Πανθρακικός!!

Ο Πανθρακικός επικράτησε με 1-0 της Καλλονής και ξεκίνησε ιδανικά τις φετινές υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Football League, στον αγώνα που έκλεισε την αυλαία της 1ης αγωνιστικής.

Με το δεξί ο Πανθρακικός
Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης σημείωσε ο Μίνγκας με σουτ, λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, συγκεκριμένα στο 49'. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν προηγηθεί νωρίτερα όταν στο 40' ο Κοντογουλίδης έστειλε την μπάλα να στο δοκάρι του Σουλογάνη.
Η ομάδα του Λουτσιάνο δεν μπόρεσε να βρει τρόπο αντίδρασης κι έτσι το 1-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος. Πάντως, ο Βραζιλιάνος τεχνικός της ΑΕΛ δεν βρέθηκε στον πάγκο της ομάδας του καθώς «κουβαλούσε» τιμωρία δύο αγωνιστικών από την περασμένη χρονιά ως ποδοσφαιριστής.

πηγή: sportdog.gr