Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2011

Πάει φορτσάτη η Μπάρτσα στο ντέρμπι!!

Η Μπαρτσελόνα «σκόρπισε» τη Λεβάντε στον αγωνιστικό χώρο του Καμπ Νου και έφτασε άνετα στην επικράτηση με 5-0, με τον επόμενο αγώνα της εντός συνόρων να είναι το ντέρμπι με τη Ρεάλ Μαδρίτης.
Πάει φορτσάτη  η Μπάρτσα στο ντέρμπι!
Μόλις τέσσερα λεπτά χρειάστηκαν για να πάρει το προβάδισμα η ομάδα της Καταλονίας, με τον Σεσκ Φάμπρεγας, ύστερα από μαγική ασίστ του Ινιέστα. Το 2-0 ήρθε στο 33' πάλι από τον πρώην παίκτη της Άρσεναλ, αυτή τη φορά από σέντρα του Τσάβι. Τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε και το 3-0 με τον 20χρονο Ισαάκ Κουένκα να εκμεταλλεύεται άψογα τη δεύτερη ασίστ του Ινιέστα στον αγώνα και να διαμορφώνει το σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπάρτσα μπήκε εξίσου δυναμικά και στο 55' ήρθε η σειρά του Μέσι να σκοράρει, ύστερα από χαμηλή μπαλιά του Ντάνι Άλβες. Στο 61' ο Μέσι «σέρβιρε» το γκολ στον Αλέξις Σάντσες, που δεν αστόχησε και διαμόρφωσε το τελικό 5-0. Να σημειωθεί ότι η Λεβάντε είναι η μοναδική ομάδα που έχει κερδίσει φέτος τη Ρεάλ Μαδρίτης στην Primera Division.

πηγή: sportdog.gr