Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2011

Επιτέλους νίκη για Κάλιαρι!!

Την πρώτη της νίκη μετά από 8 ολόκληρα ματς πέτυχε η Κάλιαρι, η οποία επικράτησε μέσα στη Σικελία με 1-0 επί της Κατάνια.
Επιτέλους νίκη για Κάλιαρι
Η Κατάνια ήταν καλύτερη στα πρώτα λεπτά κι έχασε δύο ευκαιρίες μέχρι το 15'με τους Αλμιρόν και Γκόμες. Στη συνέχεια όμως η Κάλιαρι ισορρόπησε το παιχνίδι και βγήκε μπροστά κυνηγώντας το γκολ.
Οι προσπάθειες των παικτών της Κάλιαρι έφεραν αποτέλεσμα στο 64ο λεπτό, καθώς ο Ιμπαρμπό κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Ο στράικερ της Κάλιαρι πέρασε τους Λεγκροτάλιε, Σπόλι και Αντουχάρ και μπήκε στην ουσία με τη μπάλα στα δίχτυα.
Από εκεί και πέρα η Κατάνια προσπάθησε να φέρει τα ματς στα ίσια, αλλά η Κάλιαρι αμύνθηκε σωστά και πήρε τη νίκη. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι με τον Έκνταλ στο 88ο λεπτό.