Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2011

Εύκολα η Ατλέτικο!!

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, όπως μαρτυρά και το τελικό 3-1, η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε τη Ράγιο Βαγεκάνο στο "Βιθέντε Καλδερόν".
Εύκολα η Ατλέτικο
Ο Γκάμπι στο 26` συνδυάστηκε με τον Φαλκάο και από κοντά έγραψε το 1-0. στην επόμενη φάση η Ατλέτικο έφτασε κοντά και σε δεύτερο γκολ, αλλά ο Κομπένιο έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ το πλασέ του Ρέγιες.
Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα δεν ήταν τόσο καλός, ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν και δεύτερο γκολ στο 74' και να κλειδώσουν τη νίκη.
Σκόρερ αυτή τη φορά ο Ρανταμέλ Φαλκάο, ο οποίος πέρασε τον Φιγκουέρας και πλάσαρε τον Κομπένιο. Το 3-0 διαμορφώθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Σάλβιο, ενώ στην επόμενη φάση η Ράγιο μείωσε σε 3-1 με τον Πίτι.

πηγή: sportdog.gr