Σάββατο 3 Μαρτίου 2012

Μια Μίλαν μόνος του...!!

Μια Μίλαν μόνος του...(vid)
Είναι το μεγάλο όνομα, το «βαρύ πυροβολικό» της Μίλαν και φροντίζει να το δείχνει με κάθε ευκαιρία. Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς πήρε από το χέρι τους «ροσονέρι» σημειώνοντας χατ-τρικ και τους οδήγησε σε μία εμφατική νίκη με σκορ 4-0 επί της Παλέρμο εκτός έδρας για την 26η αγωνιστική του Καμπιονάτο. Έτσι η ομάδα του Αλέγκρι έφτασε στους 54 βαθμούς και παραμένει στην πρώτη θέση, έχοντας ματς περισσότερο από την Γιουβέντους.

Ο Σουηδός επιθετικός των «ροσονέρι» μόλις στο 21ο λεπτό του αγώνα άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. Ο Ιμπραΐμοβιτς «ξαναχτύπησε» δέκα λεπτά αργότερα κάνοντας το 2-0 με ωραίο αριστερό σουτ. Μόλις στο 35΄ ο φορ της Μίλαν ολοκλήρωσε το χατ-τρικ με ένα εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε με κεφαλιά στο 58ο λεπτό ο Σίλβα.