Κυριακή 1 Απριλίου 2012

Με Σαμαρά «αγγίζει» τον τίτλο!!

Με Σαμαρά «αγγίζει» τον τίτλο!
Με… μπροστάρη τον Γιώργο Σαμαρά η Σέλτικ πανηγύρισε την εντός έδρας νίκη επί της Σεντ Τζόνσον με σκορ 2-0, στο πλαίσιο της 32ης (προτελευταία) αγωνιστικής. Οι «Κέλτες» έχουν ουσιαστικά κατακτήσει το πρωτάθλημα, αφού απομένει μία αγωνιστική για την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου (και άλλα πέντε στα play-off) με τη διαφορά από τη δεύτερη Ρέιντζερς να είναι 18 βαθμοί.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 66’ λεπτό με τον Γιώργο Σαμαρά, ο οποίος στην εν λόγω αναμέτρηση σημείωσε το έκτο του γκολ στη φετινή σεζόν.

Ωστόσο, ο Έλληνας επιθετικός ήταν ορεξάτος, αφού ήταν ο… δημιουργός του δεύτερου τέρματος για την ομάδα του, το οποίο σκόραρε ο αμυντικός της Σεντ Τζόνσον, Κρις Μίλαρ, στην προσπάθεια του να εξουδετερώσει την επιθετική ενέργεια του Σαμαρά.