Κυριακή 1 Απριλίου 2012

Άρωμα… Europa League για την Ατλέτικο!!

Άρωμα… Europa League για την Ατλέτικο!
Με συνοπτικές διαδικασίες και τρία γκολ η Ατλέτικο Μαδρίτης πήρε κεφάλι στη μάχη εισόδου στη «ζώνη» που εξασφαλίζει μια θέση στο Europa League της νέας αγωνιστικής σεζόν.

Οι «ροχιμπλάνκος» επικράτησαν 3-0 στο «Βιθέντε Καλντερόν» της Χετάφε, πλησιάζοντας στον έναν βαθμό την Οσασούνα, την ομάδα που κρατά την τελευταία από τις δύο θέσεις που δίνουν το εισιτήριο για την Ευρώπη.

Οι Μαδριλένοι –πλέον- περιμένουν τα αποτελέσματα των αγώνων της Εσπανιόλ (εκτός με Βιγιαρεάλ) και Σεβίλλης (εντός με Μαγιόρκα) για να δουν σε ποια θέση θα βρίσκονται μετά από την ολοκλήρωση της αγωνιστικής.

Η Ατλέτικο άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό του αγώνα με τον Σάλβιο. Στο 62ο λεπτό ο Ντιέγκο διπλασίασε τα τέρματά της ομάδας και το τελικό 3-0 έγινε από τον Φαλκάο στο 77ο λεπτό.