Δευτέρα 30 Απριλίου 2012

Σφύριξε, δεν έληξε! (video)

Απίθανο φινάλε στη χθεσινοβραδινή αναμέτρηση της Ουντινέζε με τη Λάτσιο. Οι γηπεδούχοι προηγούνταν 1-0 και στην απέλπιδα προσπάθειά τους να ισοφαρίσουν στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, οι Ρωμαίοι έφεραν… ενίσχυση τον τερματοφύλακά τους, Φεντερίκο Μαρκέτι. Οι «φριουλάνι» είχαν απομακρύνει τον κίνδυνο, όταν ακούστηκε ένα σφύριγμα, όχι όμως από τον διαιτητή, αλλά από την κερκίδα. Οι παίκτες των «λατσιάλι» ξεγελάστηκαν και σταμάτησαν να τρέχουν, αλλά όταν αντιλήφθηκαν πως επρόκειτο για κάποιον «πονηρό» από την εξέδρα ήταν αργά και ο Ρομπέρτο Περέιρα σκόραρε από μακριά σε κενή εστία διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Εξαγριωμένοι οι ποδοσφαιριστές της Λάτσιο επιτέθηκαν στο τιμ των διαιτητών ζητώντας εξηγήσεις και χρειάστηκαν πέντε λεπτά για να αποκατασταθεί η τάξη. Μετά το παιχνίδι, μάλιστα, σε ένδειξη διαμαρτυρίας δεν έκαναν δηλώσεις.

Την επόμενη φορά, καλού-κακού μετά από τριπλό σφύριγμα ας συνεχίσουν να τρέχουν…

πηγή: sportfm.gr