Πέμπτη 31 Μαΐου 2012

Θύμισε… Ισπανία στο δεύτερο ημίχρονο!!

Θύμισε… Ισπανία στο δεύτερο ημίχρονο
Νίκη 4-1 κόντρα στην Κορέα για την Ισπανία στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας ενόψει του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2012 με τους παίκτες του Βιθέντε Ντελ Μπόσκε να θυμίζουν… την τροπαιούχο μόνο στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο δεύτερο 45λεπτό οι «φούριας ρόχας» πέτυχαν τρία τέρματα δίνοντας μεγάλη έκταση στη νίκη.

Η αρχή για την Ισπανία ήταν καλή… Μόλις στο 11ο λεπτό ο Τόρες άνοιξε το σκορ. Το ημίχρονο όμως έληξε ισόπαλο 1-1 καθώς στο 43ο λεπτό Ντο-Χεόν ισοφάρισε.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ισπανοί προηγήθηκαν στο 52ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αλόνσο καθώς το σουτ που είχε κάνει βρήκε σε χέρι αμυντικού.

Η συνέχεια ήταν εύκολη για τους Ισπανούς. Ο Καθόρλα έκανε το 3-1 στο 55ο λεπτό και στο 79ο λεπτό ο Νεγκρέδο διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Ισπανία: Ρέινα, Μονρεάλ, Αρμπελόα, Αλμπιόλ, Σέρχιο Ράμος (57’ Ντομινγκεθ), Τσάμπι Αλόνσο (65’ Μπρούνο), Καθόρλα (46' Αντριάν), Μπενιάτ, Νταβίντ Σίλβα, Τόρες (57’ Νεγρέδο), Μάτα