Πέμπτη 31 Μαΐου 2012

Θετικά δείγματα από Σουηδία!!

Θετικά δείγματα από Σουηδία
Με τον Όλοφ Μέλμπεργκ να αγωνίζεται σε όλο το 90λεπτο, η Σουηδία επικράτησε σε φιλική αναμέτρηση με σκορ 3-2 της Ισλανδίας, δείχνοντας θετικά δείγματα ενόψει του Euro της Πολωνίας και της Ουκρανίας.

Μόλις στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης η Σουηδία μπήκε σε θέση οδηγού με το γκολ του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς. Μάλιστα, το δυνατό ξεκίνημα των γηπεδούχων επαληθεύτηκε και στο 14’ με τον Τοϊβόνεν να κάνει το 2-0.

Όμως, όπως και στο ματς με τη Γαλλία έτσι και κόντρα στη Σουηδία, οι Ισλανδοί δεν τα παράτησαν, με τον Σίγκτορσον να μειώνει στο 26ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Σουηδία συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, με τον Βίλχεμσον -ο οποίος είχε μπει στη θέση του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς- να κάνει το 3-1, στο 77ο λεπτό.

Όλα έδειχναν πως αυτό θα είναι και το τελικό αποτέλεσμα, ωστόσο ο Γιόχανσον στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το 3-2.