Δευτέρα 14 Μαΐου 2012

Κατέκτησε το Παουλιστάο η Σάντος (photos)

Για τρίτη συνεχόμενη χρονιά κατέκτησε το κύπελλο Παουλιστάο η Σάντος που επικράτησε 4-2 της Γκουαρανί.
Ακόμα έναν τίτλο στην 100χρονη ιστορία της πρόσθεσε η Σάντος, η οποία το βράδυ της Κυριακής, κατέκτησε το Κύπελλο Παουλιστάο, επικρατώντας 4-2 της Γκουαρανί. Μεγάλοι πρωταγωνιστές για την «πέισε» ήταν οι Κάρντετς και Νεϊμάρ οι οποίοι σημείωσαν από δύο τέρματα.
Ο πρώτος μόλις στο 2’ άνοιξε το σκορ, με την Γκουαρανί να ισοφαρίζει στο 5’ με τον Φαμπίνιο. Στο 9’ όμως, ο Νεϊμάρ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε και πάλι το προβάδισμα στη Σάντος.
Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 17’ με τέρμα του Μέντες για να έρθει το δεύτερο ημίχρονο όπου η Σάντος πέτυχε ακόμα δύο τέρματα. Ο Νεϊμάρ στο 72’ έκανε το 3-2, για να έρθει ο Κάρντετς στις καθυστερήσεις να κάνει το τελικό 4-2.

πηγή: onsports.gr