Δευτέρα 13 Αυγούστου 2012

Υποδοχή… με «τριάρα»!

Το καλωσόρισμα από τον κόσμο ήταν αποθεωτικό, αλλά στο αγωνιστικό κομμάτι, η Λίβερπουλ τον στεναχώρησε! Ο Σάμι Χίπια επέστρεψε στο «Άνφιλντ» για το φιλικό της Μπάγερ Λεβερκούζεν με τους «κόκκινους», απόλαυσε κάθε δευτερόλεπτο που άκουγε το όνομά του από τον κόσμο, αλλά οι Γερμανοί ηττήθηκαν 3-1!

Ο Στέρλινγκ μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα άνοιξε το σκορ, αποδεικνύοντας για ακόμη μια φορά ότι μπορεί να αποτελέσει σημαντικό στέλεχος της Λίβερπουλ του μέλλοντος, ενώ, λίγο πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίωρο, ο Λούκας Λέιβα διπλασίασε τα τέρματα του συλλόγου του Μέρσεϊσαϊντ!

Ακόμη και με το 2-0 υπέρ της ομάδας τους, οι οπαδοί των «κόκκινων» δεν σταματούσαν ούτε για ένα δευτερόλεπτο να φωνάζουν ρυθμικά το όνομα του Σάμι Χίπια, ο οποίος αποθεώθηκε και στο φινάλε του παιχνιδιού, με έναν… γύρο του θριάμβου στον αγωνιστικό χώρο του «Άνφιλντ».

Ο Άντι Κάρολ ήταν αυτός που στο 65’ έκανε τρία τα τέρματα της Λίβερπουλ για να μειώσει απλά στο τελικό 3-2 ο Σαμ, δεκαπέντε λεπτά πριν το φινάλε.