Τετάρτη 31 Οκτωβρίου 2012

Ξέσπασε η Άντερλεχτ!!

Ξέσπασε η Άντερλεχτ
Η πολύ κακή εμφάνιση και η ήττα της περασμένης αγωνιστικής, ανήκει στο παρελθόν και η Άντερλεχτ φρόντισε να το επιβεβαιώσει σε όλους.

Για την 13η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος συνέτριψε με 5-0 τη Γάνδη στην έδρα της, αποδεικνύοντας ότι όταν την αμφισβητούν αντιδρά άμεσα.

Στον αντίποδα η Γκενκ δεν κατάφερε σε κανένα σημείο της αναμέτρησης να απειλήσει τους γηπεδούχους, με αποτέλεσμα το «βαρύ» σκορ.

Η Άντερλεχτ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι πίεσε και κατάφερε να προηγηθεί στο 19ο λεπτό με τον Ντε Σούτερ. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Πράετ διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους. Στο 69’ ο Ντε Σούτερ με το δεύτερο γκολ του στην αναμέτρηση έκανε το 3-0 και στο 74’ ο Μπρούνο έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας τους, κάνοντας το 4-0. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Γιακοβένκο, ο οποίος έκανε στο 82’ το τελικό 5-0.