Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

Ματσάρα και νίκη για Μπόμπκατς!!

Ματσάρα και νίκη για Μπόμπκατς
Επειτα από ένα ματς – θρίλερ, με δυο παρατάσεις, οι Μπόμπκατς νίκησαν 108-106 τους Γουίζαρντς.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό από την αρχή ως το τέλος του και οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση, με το σκορ να είναι 92-92.

Εκεί αποδείχθηκε ότι ένα εξτρά πεντάλεπτο δεν ήταν αρκετό, μια και οι δυο αντίπαλοι πήγαιναν πόντο – πόντο και η λήξη είχε σκορ 99- 99.

Στη δεύτερη παράταση, λοιπόν, με καλάθι του Νενέ, οι Γουίζαρντς προηγήθηκαν με 102-99, αλλά οι Μπόμπακτς κατάφεραν με ένα μικρό σερί να γυρίσουν την κατάσταση και να προηγηθούν με 104-103.

Ηταν, μάλιστα, πιο ψύχραιμοι στη συνέχεια στις βολές και κατάφεραν να φτάσουν στη σπουδαία νίκη με τελικό σκορ 108-106.

Κορυφαίος του αγώνα ο Μπάιρον Μιούλενς. Ο νεαρός σέντερ των Μπόμπκατς σημείωσε 27 πόντους, έχοντας, μάλιστα, πέντε στα 11 τρίποντα! Μάζεψε 8 φορές την μπάλα από τη στεφάνη και είχε δυο τάπες.