Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

«Κεραυνός» στη Φιλαδέλφεια ο Ντουράντ!!

«Κεραυνός» στη Φιλαδέλφεια ο Ντουράντ!
Ο Κέβιν Ντουράντ ήταν συγκλονιστικός και πετυχαίνοντας 37 πόντους, οδήγησε τους Οκλαχόμα Θάντερ στη νίκη με 116-109 επί των Φιλαδέλφια Σίξερς, στην παράταση.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό, με τις δυο ομάδες να έχουν από ένα δωδεκάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο. Οι Θάντερ έκλεισαν την πρώτη περίοδο προηγούμενοι με 29-21, αλλά στη δεύτερη, η Φιλαδέλφεια κατάφερε να κάνει μια μίνι… αντεπίθεση και να πάει στα αποδυτήρια, όντας πίσω με ένα πόντο (50-49).

Στην επανάληψη, με τον Ντουράντ να κάνει όργια, οι Θάντερ ξέφυγαν προσωρινά με 68-56, αλλά οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Ετσι, λοιπόν, με «μπροστάρη» τον Γιάνγκ, έμεναν κοντά στο σκορ και το τρίτο δωδεκάλεπτο, έληξε με τους φιλοξενούμενους να είναι μπροστά στο σκορ με 85-79. Στην τέταρτη περίοδο, έγινε μια «μάχη», με τις δυο ομάδες να βρίσκονται πάντα κοντά στο σκορ. Το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 98-98 και στην παράταση οι Θάντερ, με τέσσερα διαδοχικά τρίποντα «καθάρισαν» το ματς και πήραν τη νίκη.