Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου 2012

Πρόκριση για Ίντερ!! (video)

Με δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά η Ίντερ «καθάρισε» την Βερόνα και κατέκτησε την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Ιταλίας.

Πρόκριση για Ίντερ (video)
Δεν δυσκολεύτηκε να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ιταλίας η Ίντερ. Οι νερατζούρι επικράτησαν 2-0 της Βερόνα και πήραν το εισιτήριο που τους στέλνει στους «8» του θεσμού.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στην αναμέτρηση στο 50ο λεπτό με τον Κασάνο. Το τέρμα αυτό ήταν και εκείνο που ουσιαστικά «έσπασε» τις αντιστάσεις των παικτών της Βερόνα, με τους παίκτες του Στραματσιόνι να βρίσκουν το δρόμο προς το τέρμα, τέσσερα λεπτά μετά το πρώτο γκολ της αναμέτρησης.

Ο Γκουαρίν στο 54ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα για την Ίντερ η οποία πήρε την πρόκριση.

Οι γηπεδούχοι τα τελευταία 15 λεπτά παίζανε με 10 παίχτες λογω τραυματισμού του γκολκίπερ και ενώ δεν υπήρχε άλλη αλλαγή, πήρε τη θέση κάτω απο τα γκόλποστ ο Παλάσιο.

Inter Milan vs Hellas Verona 2:0 GOALS HIGHLIGHTS από UCL2410