Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2013

Δεν… αντέχει την μοναξιά!!

«Γκέλα» στα Γιαννιτσά για τον Απόλλωνα Σμύρνης, καθώς έμεινε στο 0-0 με την Αναγέννηση, αποτέλεσμα που εκμεταλλεύτηκε η Νίκη Βόλου και τον έπιασε στην κορυφή, μετά το 3-1 επί της Παναχαϊκής.

Δεν… αντέχει την μοναξιά
Πιο καλή η… μοναξιά λέει το τραγούδι, αλλά φαίνεται πώς στον Απόλλωνα… προτιμούν αυτό που λέει: «τη μοναξιά φοβάμαι».

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» έμεινε στο 0-0 στα Γιαννιτσά απέναντι στην Αναγέννηση και έδωσε την ευκαιρία στη Νίκη Βόλου να την πιάσει στην κορυφή με 31 βαθμούς, μετά τη νίκη της 3-1 επί της Παναχαϊκής.

Ωστόσο, οι Βολιώτες έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο από τον Απόλλωνα.

Η Νίκη ήθελε οπωσδήποτε τους τρεις βαθμούς στην έδρα της απέναντι στην Παναχαϊκή και τα κατάφερε επικρατώντας 3-1. Το σκορ άνοιξε στο 6ο μόλις λεπτό ο Κυριάκος και πέντε λεπτά αργότερα ο Σαμαράς έκανε το 2-0. Στο 45’ η Παναχαϊκή μείωσε με το εύστοχο πέναλτι του Γκούρτσα. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πατρινοί προσπάθησαν να ισοφαρίσουν, αλλά έμειναν με δέκα παίκτες στο 81’ λόγω της αποβολής του Εντζοντό και στο 88’ ο Φλίνγκος έκανε το τελικό 3-1.

Κάτι η κούραση από το παιχνίδι του Κυπέλλου μεσοβδόμαδα και την υπερπροσπάθεια με τον Πανθρακικό. Κάτι η δύσκολη έδρα τον Γιαννιτσών, ο Απόλλων Σμύρνης… κόλλησε στο 0-0 με την Αναγέννηση και πλέον απέκτησε και συγκάτοικο στην κορυφή στους 31 βαθμούς. Ωστόσο, η «Ελαφρά Ταξιαρχία» έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο από τη Νίκη Βόλου.

Ισοπαλία 1-1 ανάμεσα στον Ηρακλή Ψαχνών και τον Ολυμπιακό Βόλου στην Εύβοια, με τους «ερυθρόλευκους» να παίρνουν την ισοπαλία χάρη σε τέρμα του Ογκουνσότο στο 80ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι είχαν πάρει το προβάδισμα στο 64’ με τον Δήμου. Μεγάλη εντός έδρας νίκη και για την Καλλιθέα με σκορ 1-0 επί της Καλλονής.