Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2013

Πάλι καλά να λες, Λάτσιο!

Μεγάλη...ζημιά στην μάχη που κάνει για να φτάσει την Γιουβέντους, κόντεψε να πάθει η Λάτσιο που πρέπει να λέει και "ευχαριστώ" για το 2-2 που πήρε στην έδρα της Παλέρμο.

Πάλι καλά να λες, Λάτσιο
Ένα παιχνίδι που έμοιαζε δικό της, η Λάτσιο λίγο έλλειψε να το χάσει μέσα σε ένα δίλεπτο και τελικά με το 2-2 που απέσπασε από την Παλέρμο για την 21η αγωνιστική του Καμπιονάτο, μάλλον θα πρέπει να νιώθει και ευχαριστημένη. Πάντως, οι «λατσιάλι» έχασαν την ευκαιρία να πιάσουν προσωρινά στην κορυφή την Γιουβέντους.

Το παιχνίδι άρχισε ιδανικά για την Λάτσιο καθώς μόλις στο 10ο λεπτό του αγώνα κατάφερε με τον Φλοκάρι να σκοράρει και να μπει μπροστά στο σκορ. Μάλιστα, κατάφερε σχετικά εύκολα να το κρατήσει μέχρι το 70ο λεπτό… Εκεί όμως η Παλέρμο, εκμεταλλεύτηκε την χαλάρωση του αντιπάλου και μέσα σε ένα δίλεπτο κατάφερε με τους Ρίος και Ντιμπαλά να φτάσει στο 2-1.

Οι «λατσιάλι» έφτασαν στο 85΄ στην ισοφάριση χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ερνάνες.