Δευτέρα 1 Απριλίου 2013

Πήρε φόρα η Ζενίτ, διασύρθηκε η Ανζί!! (video)

Εύκολο απόγευμα για την Ζενίτ που επικράτησε εύκολα 3-0 της Τέρεκ Γκρόζνι εκτός έδρας. Ακόμη μια τραγική εμφάνιση για την Ανζί, αυτή την φορά διασύρθηκε 4-0(!) από την Κράσνονταρ.

Πήρε φόρα η Ζενίτ, διασύρθηκε η Ανζί (video)
Στην δεύτερη θέση του ρωσικού πρωταθλήματος παραμένει η Ζενίτ, η οποία δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση της Τέρεκ Γκρόζνι με 3-0. Στο 8’ ο Βίτσελ έπιασε την κεφαλιά μετά από κόρνερ του Χουλκ και άνοιξε το σκορ, ενώ ο Μπρούνο Άλβες με ωραίο σουτ διπλασίασε τα γκολ των πρωταθλητών στο 58’. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με κοντινή προβολή ο Ζιριάνοφ.

Terek 0-3 Zenit St. Petersburg ,Championnat de... από shoootv

Από το κακό στο χειρότερο πάει πλέον η Ανζί. Όχι απλώς έχασε, αλλά «διαλύθηκε» 4-0 στην έδρα της Κράσνονταρ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βάντερσον, ο οποίος σημείωσε χατ-τρικ (34’, 60’, 89’). Το έτερο γκολ των νικητών πέτυχε ο Ζοαοζίνιο στο 47’.