Κυριακή 14 Ιουλίου 2013

Μεγαλοπρεπή «τεσσάρα» η Ντόρτμουντ!

Την φιλική νίκη με 4-1 κόντρα στην Μπούρσασπορ πήγε η Ντόρτμουντ. Άνοιξε λογαριασμό ο Ομπαμεγιάνγκ, στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκε ο Παπασταθόπουλος.

Μεγαλοπρεπή «τεσσάρα» η Ντόρτμουντ (video)
Τελευταία ενημέρωση 13/07/2013, 23:56
Το… δολοφονικό ένστικτο της Ντόρτμουντ έκανε ξανά την εμφάνισή του. Οι Βεστφαλοί επικράτησαν 4-1 της Μπούρσασπορ, με τον Γιούργκεν Κλοπ να χρησιμοποιεί δύο διαφορετικές ενδεκάδες ανά ημίχρονο.

Στο 13’ ο Λεβαντόφσκι έκανε το 1-0 για τους Γερμανούς, ενώ ο νεοαποκτηθείς, Ομπαμεγιάνγκ πέτυχε το πρώτο του τέρμα και διπλασίασε αυτά της ομάδας του. Στο δεύτερο μέρος, μπήκε στον αγώνα και ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος, με το σκορ να παίρνει διαστάσεις –φιλικού- θριάμβου για τους Γερμανούς. Ο Ρόις το έκανε… over, ενώ μετά από αυτογκόλ του Αζίζ στο 69’, το σκορ έγινε 4-0. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Τσινάζ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Πηγή: sport-fm.gr