Τετάρτη 24 Ιουλίου 2013

«Έσπασε» το ρόδι η Σίτι του Πελεγκρίνι!

Την πρώτη του νίκη με την ιδιότητα του προπονητή της Μάντσεστερ Σίτι «γεύτηκε» ο Μανουέλ Πελεγκρίνι, στο τρίτο φιλικό προετοιμασίας της ομάδας, μετά το 1-0 επί της Νοτίου Κίνας στο Χονγκ - Κονγκ.

«Έσπασε» το ρόδι η Σίτι του Πελεγκρίνι
Έπειτα από δύο φιλικές ήττες, η Μάντσεστερ Σίτι επιτέλους πήρε μια νίκη στο πλαίσιο της προετοιμασίας εν όψει της επόμενης σεζόν.

Η ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι, επικράτησε 1-0 της Νοτίου Κίνας για το «Barclays Asia Trophy», χάρη σε γκολ που πέτυχε ο Έντιν Τζέκο στο 21ο λεπτό με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Μίλνερ.

Ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου ήταν σε πολύ κακή κατάσταση λόγω της έντονης βροχόπτωσης που προηγήθηκε αλλά και του παιχνιδιού της Σάντερλαντ με την Τότεναμ που έγινε λίγη ώρα νωρίτερα. Έτσι, και το παιχνίδι της Σίτι με τους Κινέζους, διήρκησε 80 λεπτά (από 40’ το κάθε ημίχρονο).

Οι «πολίτες», θα κοντραριστούν πλέον με τις «μαυρόγατες» στον τελικό του τουρνουά, το Σάββατο.

πηγή: england365.gr