Κυριακή 28 Ιουλίου 2013

MLS: Δραματική νίκη για Ρεντ Μπουλς!! (videos)

Οι Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς του Τιερί Ανρί ξεπέρασαν τρία γκολ του Αλβάρο Σαμπόριο και κέρδισαν με 4-3 τη Ρέαλ Σολτ Λέικ σε θεαματικό παιχνίδι του MLS.
Οι Νεοϋορκέζοι προηγήθηκαν με 2-0 ύστερα από γκολ του Τιμ Κέιχιλ και πέναλτι του Φαμπιάν Εσπιντόλα, αλλά ο Κοσταρικανός διεθνής «χτύπησε» στο 45ο, στο 80ό και στο 82ο λεπτό. Στο 89ο, όμως, ο Εσπιντόλα ισοφάρισε με νέο πέναλτι, το τρίτο της αναμέτρησης, ενώ ο Ντακ Μακ Κάρτι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 94ο λεπτό με κεφαλιά. Στο 96ο λεπτό σκόραρε ο Μπλέικ Σμιθ για λογαριασμό των Μόντρεαλ Ίμπακτ, που επικράτησαν με 1-0 της Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι, ενώ οι Κολοράντο Ράπιντς κέρδισαν τους Λος Άντζελες Γκάλαξι με 2-0.
Σε άλλο ματς του MLS, ο Ζαν Μαρκ Ντέιβιντσον άφησε τους Βανκούβερ Ουάιτκαπς με δέκα παίκτες από το 8ο λεπτό, επειδή έκανε… κεφαλιά σε αντίπαλο, αλλά το 0-0 έμεινε μέχρι το 85ο λεπτό, όταν βρήκε δίχτυα ο Αντουάν Χοπενό και σημειώθηκε το τελικό 1-0 υπέρ των Φιλαδέλφεια Γιούνιον. Από την πλευρά τους, οι Χιούστον Ντάιναμο παραχώρησαν 1-1 στους Σικάγο Φάιρ του Φρανκ Κλόπας, καθώς το γκολ του Καμ Ουίβερ στο 61ο λεπτό ισοφαρίστηκε στο 63ο από τον Μάικ Μαγκί.
Ακόμα, οι Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς επιβίωσαν γκολ και κόκκινης στο τελευταίο δεκάλεπτο, ώστε να καταβάλουν με 2-1 τους Πόρτλαντ Τίμπερς. Τέλος, οι Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον έμειναν πίσω με 1-0 στο 8ο λεπτό λόγω γκολ του Λουίς Σίλβα, αλλά πήραν «διπλό» με 2-1 στην έδρα της Ντι Σι Γιουνάιτεντ, ενώ με το ίδιο σκορ (2-1) το Τορόντο κατέβαλε τους Κολόμπους Κρου χάρη σε δύο τέρματα μετά το 87ο λεπτό, που ανέτρεψαν το πανέμορφο γκολ του Γκανέζου Ντομινίκ Οντούρο στο 17ο λεπτό.