Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2013

English… breakfast!! (video)

Κακώς έπαιξε βράδυ η Αγγλία με το Μαυροβούνιο. Διότι αποδείχθηκε ότι το είχε για… πρωινό! Τα «λιοντάρια» κολάτσισαν 4-1 την αντίπαλό τους και παρέμειναν απόλυτα αφεντικά για την πρόκριση στο Μουντιάλ!

English… breakfast! (video)
Υποτίθεται ότι ήταν ντέρμπι. Ότι το Μαυροβούνιο έπαιζε -κι εκείνο- τις πιθανότητές του να πάει στο Μουντιάλ. Όλα αυτά όμως κράτησαν ένα ημίχρονο στο «Γουέμπλεϊ».

Διότι μόλις ο Ρούνεϊ ξεκλείδωσε την αντίπαλη άμυνα (στο 48’) η Αγγλία… μπούκαρε και τα έκανε λίμπα. Τόσο πολύ ώστε ο Μπόσκοβιτς να σκοράρει στην εστία της ομάδας του στο 62’. Ο Τάουνσεντ να διαλύσει το (όποιο) άγχος είχε δημιουργήσει η μείωση του σκορ από τον Νταμιάνοβιτς.

Και ο Στάριτζ να γράψει το βαρβάτο 4-1 στις καθυστερήσεις, που επιτρέπει στην Αγγλία -με μια απλή νίκη την τελευταία αγωνιστική στην έδρα της επί της αδιάφορης πλέον Πολωνίας- να πανηγυρίσει την απευθείας πρόκρισή της στο Μουντιάλ.