Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2013

Η Γερμανία Ρίο, ο Ίμπρα είναι... θηρίο!! (video)

Την ώρα που η Γερμανία έκλεινε θέση για Βραζιλία με το 3-0 κόντρα στην Ιρλανδία, ο Ιμπραΐμοβιτς «καθάριζε» την Αυστρία (2-1) και η Σουηδία εξασφάλιζε τη συμμετοχή της στα μπαράζ!

Η Γερμανία Ρίο, ο Ίμπρα είναι... θηρίο! (video)
Θα είναι ξανά παρούσα! Η Γερμανία επικράτησε στο «σπίτι» της 3-0 της Ιρλανδίας και εξασφάλισε και μαθηματικά την πρόκρισή της στην τελική φάση του Μουντιάλ το προσεχές καλοκαίρι. Μόλις στο 12’ ο Κεντίρα έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους και το πάρτι ξεκίνησε για τα καλά στις εξέδρες. Ο Σούρλε στο 58’ διπλασίασε τα τέρματα για την εθνική του, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Εζίλ στις καθυστερήσεις, μέσα σε πανδαιμόνιο για το... ταξίδι που θα κάνουν οι Γερμανοί στην Βραζιλία σε μερικούς μήνες.

المانيا 3 : 0 ايرلندا από kooralive

inner

Εκεί όπου στοχεύει να βρίσκεται η Σουηδία. Και κυρίως λόγω του Ιμπραΐμοβιτς, θα διεκδικήσει την παρουσία της μέσω των μπαράζ. Με γκολ του Ζλάταν τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε οι Βόρειοι επικράτησαν της Αυστρίας με σκορ 2-1 και εξασφάλισαν την δεύτερη προνομιούχο θέση, αφήνοντας τους ηττημένους οριστικά πίσω τους. Οι Αυστριακοί με γκολ του Χάρνικ στο 29’ «πάγωσαν» για τα καλά τις εξέδρες, ωστόσο στη συνέχεια ήρθε η πολύ μεγάλη ανατροπή, αρχικά με την ισοφάριση του Όλσον (56’) και στη συνέχεια με το νικητήριο τέρμα του φορ της Παρί Σεν Ζερμέν.

السويد 2 : 1 النمسا από kooralive