Κυριακή 5 Ιανουαρίου 2014

Με το δεξί η Ομόνοια!!

Νικηφόρα πέρασε από την έδρα της Ένωσης Παραλιμνίου η Ομόνοια (3-0) στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής. Στην ισοπαλία έμειναν Δόξα και Άρης (1-1).

Με το δεξί η Ομόνοια
Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Ομόνοια κόντρα στην Ένωση Παραλιμνίου στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του Κυπριακού πρωταθλήματος.

Οι «πράσινοι» επικράτησαν με σκορ 3-0 εκτός έδρας και έπιασαν στους 30 βαθμούς τον ΑΠΟΕΛ και τον Ερμή.

Οι δύο ομάδες έμειναν στο μηδέν στο πρώτο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ με τον Αλίπιο στο 50’. Στο 74΄της αναμέτρησης ο Αλάμπι διπλασίασε τα τέρματα για την Ομόνοια.

Το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης διαμόρφωσε ο Ρουσιάς στις καθυστερήσεις 92’.

Δεν Χάρηκε κανείς…

Στην ισοπαλία έμειναν Δόξα και Άρης (1-1) στη μεταξύ τους αναμέτρηση στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής. Η Δόξα άνοιξε το σκορ στο 16΄της αναμέτρησης, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν με τον Ντίνα να πετυχαίνει το τέρμα της αναμέτρησης στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45+1’).