Δευτέρα 4 Αυγούστου 2014

Brasileiro: Σκαρφαλώνει η Ιντερνασιονάλ!! (videos)

Χάρη σε γκολ του 31χρονου Ραφαέλ Μούρα στο 57ο λεπτό η Ιντερνασιονάλ κατέβαλε με 1-0 τη Σάντος.
Έτσι, ανέβηκε στην τρίτη θέση της κατάταξης της πρώτης κατηγορίας της Βραζιλίας, αν και έμεινε με δέκα παίκτες από το 55’ εξαιτίας αποβολής του Παουλάο, ενώ στο 70’ αντίκρισε επίσης δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Χιλιανός Εφχένιο Μένα. Σε άλλα σημερινά (04/08) ματς του Brasileiro η Παλμέιρας κυριάρχησε κόντρα στην Μπαΐα, αλλά παραχώρησε 1-1, αφού το γκολ του 24χρονου Ενρίκε στο 61’ ισοφαρίστηκε από τον Κιέζα στο 63’, ενώ η Φλουμινένσε ανέβηκε στη δεύτερη θέση του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος κερδίζοντας με 2-0 την Γκοΐας χάρη σε τέρμα του Σίσερο στο 10’ και αυτογκόλ του Ντέιβιντ στο 20’. Ακόμα, η Κορίνθιανς έμεινε με δέκα παίκτες από το 65ο λεπτό λόγω δεύτερης κίτρινης του Βάγκνερ και αρκέστηκε σε 0-0 στην έδρα της Κοριτίμπα.
Από την πλευρά της, η Φιγκουιρένσε ξέφυγε από την τελευταία θέση της κατάταξης με πειστικό 3-0 εναντίον της Σπορτ Ρεσίφε χάρη σε γκολ του Λεονάρντο Λισμπόα στο 42’, του Κλέιτον Ντα Σίλβα στο 76’ και του Μάρκος Αντόνιο στο 84’, η Σακεποένσε επιβλήθηκε της Φλαμένγκο με 1-0 με γκολ του Οντάιρ Σόουζα στο 7’ με εκτέλεση φάουλ και η Ατλέτικο Μινέιρο ευνοήθηκε από αυτογκόλ του Λεονάρντο στο 76’ και του Ντέιβιντ στο 87’, ώστε να επιβληθεί με 3-1 της Ατλέτικο Παραναένσε. Το σκορ είχε ανοίξει ο Λεονάρντο Σίλβα στο 34’, με το Λέο Περέιρα να ισοφαρίζει στο 54’. Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα…
10
-Στο Κόπα Λιμπερταδόρες προκρίνονται οι πρώτες τέσσερις ομάδες, ενώ οι τελευταίες τέσσερις υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Πηγή: onsports.gr