Σάββατο 27 Σεπτεμβρίου 2014

Την έσωσε ο Σααρ!

Ισόπαλο 1-1 έληξε το πρώτο ντέρμπι του πορτογαλικού πρωταθλήματος, ανάμεσα στην Σπόρτινγκ και την Πόρτο με τον Σααρ να πετυχαίνει αυτογκολ και να γλιτώνει τους "δράκους" την ήττα.

Την έσωσε ο Σααρ
Ισόπαλο 1-1 έληξε το πρώτο ντέρμπι του πορτογαλικού πρωταθλήματος, ανάμεσα στην Σπόρτινγκ και την Πόρτο.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φύγουν από τη Λισαβόνα με το κεφάλι ψηλά χάρη στο αυτογκολ το οποίο σημείωσε ο Σάαρ στο 56ο λεπτό του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι –μάλιστα- είχαν πάρει πολύ γρήγορα το προβάδισμα στο παιχνίδι. Μόλις στο 2ο λεπτό ο Σϊλβα είχε στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Φαμπιάνο.

Η Σπόρτινγκ είχε τις ευκαιρίες να σκοράρει και δεύτερο τέρμα αλλά δεν τα κατάφερε με αποτέλεσμα να το δεχθεί κιόλας και να μείνει με την ισοπαλία.